24 October 2021
لایه برداری پوست صورت

بهترین ماسک‌های خانگی لایه برداری پوست صورت را می‌شناسید؟

لایه برداری پوست صورت باعث اکسیژن رسانی به سطوح مختلف پوست و جریان یافتن خون می‌شود. لایه‌برداری سلامت و شادابی پوست را افزایش می‌دهد، که در جوان سازی پوست صورت نیز تاثیر زیادی دارد. این کار سلول‌های مردۀ پوست را از بین می‌برد و سبب صاف و درخشان شدن پوست می‌شود. لایه برداری پوست صورت علیرغم تاثیرات فراوانی که بر زیبایی و شادابی پوست دارد، نباید بیش از حد انجام شود چون موجب آسیب پذیر شدن و خشکی پوست می‌شود.
آلودگی و آلایندگی‌های موجود در هوا و مواد غذایی نامناسب، باعث آسیب دیدن پوست و ایجاد چروک روی آن می‌شوند. این آلودگی‌ها منافذ پوست را می‌بندند و انواع جوش و لکه را برروی پوست ایجاد می‌کنند.

روش‌های مختلفی برای لایه ‌برداری پوست صورت وجود دارند، اما نکتۀ مهمی که پیش از انتخاب روش مدنظرتان باید در نظر داشته باشید، توجه به نوع پوست‌تان است. چون همۀ این روش‌ها ممکن است نه تنها برای انواع پوست موثر نباشد، بلکه برای پوست‌های حساس و خشک ایجاد حساسیت کنند.

نکتۀ بعدی که باید حتما مدنظر قرار دهید این است که به هیچ عنوان مصرف روش‌ها و ماسک‌های شیمیایی را بدون مشورت با پزشک متخصص انجام ندهید. چون برخی مواد شیمیایی به علت قدرت بالایی که دارند، در صورت استفادۀ نابه‌جا و نادرست موجب ایجاد آسیب‌های ماندگار برروی پوست می‌شوند.

فواید لایه برداری پوست صورت

  • پوست را نرم می‌کند
  • در رفع چین و چروک صورت موثر است
  • منافذ پوست را تخلیه و ضدعفونی می‌کند
  • چربی‌های اضافۀ پوست را از بین می‌برد
  • سلول‌های مردۀ پوست را حذف می‌کند
  • به فرایند پوست اندازی صورت کمک می‌کند
  • کمرنگ شدن جای جوش صورت را تسریع می‌کند

همانطور که اشاره شد، محصولات شیمیایی باعث تضعیف بافت پوست و ایجاد حساسیت می‌شوند اما شما می‌توانید با استفاده از ترکیب‌های طبیعی در خانه به لایه‌برداری صورت خود بپردازید که عوارض جانبی برای پوست شما ندارند.

ماسک‌های خانگی لایه برداری پوست صورت

ترکیب عسل و دارچین یک لایه‌بردار قوی است

 

 

استفاده از عسل و دارچین برای لایه برداری پوست صورت

استفاده از عسل و دارچین برای لایه برداری پوست صورت

به میزان مساوی قاشق غذاخوری، دارچین و عسل را با هم ترکیب کنید. خمیر به دست آمده را برروی پوست‌تان قرار دهید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه باقی بماند. سپس صورت‌تان را با آب ولرم شستشو دهید. بعد از استفاده از این ماسک به پوست خود کرم مرطوب کننده بزنید.

برای لایه‌برداری پوست صورت از بلغور و عسل استفاده کنید

یک چهارم لیوان بلغور را ریز نموده، با دو قاشق غذاخوری عسل و چند قطره عصارۀ اسطوخودوس ترکیب کنید. ترکیب به دست آمده را به منظور لایه برداری برروی پوست‌تان به آرامی ماساژ دهید. ۱۰ دقیقه صبر کنید سپس صورت خود را با آب گرم شستشو دهید و خشک کنید. از این ترکیب روزی یک بار به مدت چند هفته تا ظهور نتیجۀ مطلوب ادامه دهید.

جوش شیرین آلودگی‌های صورت شما را از بین می‌برد

جوش شیرین منافذ پوست را باز می‌کند و سلول‌های مرده را از بین می‌برد. ترکیب جوش شیرین و عسل که مادۀ پاک کنندۀ طبیعی است، یک ترکیب بسیار موثر برای لایه‌برداری پوست صورت ایجاد می‌کند. جوش شیرین پوست را خشک می‌کند اما ترکیب آن با عسل این خاصیت جوش شیرین را تاحد زیادی خنثی می‌کند و باعث خشکی بیش از حد پوست پس از لایه برداری نمی‌شود. اما توصیه می‌شود اگر پوست‌تان خشک است، پس از استفاده از این ماسک کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

یک قاشق غذاخوری عسل را با ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید. یک لایه از این ماسک را روی پوست صورت‌تان قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه باقی بماند. سپس با آب گرم پوست را شستشو دهید.

برای لایه برداری پوست صورت ماسک پودر بادام استفاده کنید

بادام پوست را روشن می‌کند و نواحی تیرۀ آن را از بین می‌برد که اثر خوبی در لایه‌برداری دارد. یک قاشق چای‌خوری پودر بادام را با یک قاشق چای‌خوری عسل ترکیب کنید. ترکیب حاصل را روی پوست صورت‌تان قرار دهید و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید. سپس با آب ولرم پوست خود را بشویید.

ماسک کفیر و عسل شادابی و نشاط را به پوست شما هدیه می‌دهد

کفیر ماده‌ای شبیه ماست است، اما خواص ضدباکتری آن بسیار بیشتر از ماست است. این ماده آلودگی‌های پوست را پاک می‌کند. کفیر دارای اسید لاکتیک طبیعی است که علاوه بر لایه‌برداری از پوست رطوبت و نرمی آن را افزایش می‌دهد. عسل هم دارای خواص پاک کننده و ضدالتهابی است که پیش‌تر هم به آن اشاره شد. برای ساخت این ماسک ۳ قاشق چای‌‌خوری کفیر و دو قاشق چای‌خوری عسل را با هم ترکیب کنید. یک لایه از این ماسک را روی پوست‌تان بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید و به آرامی خشک کنید.

کیوی چربی پوست را کاهش می‌دهد

ماسک کیوی برای لایه برداری پوست

ماسک کیوی برای لایه برداری پوست

کیوی یک میوۀ خوشمزه با خواص بسیار است که در از بین بردن جوش‌ها و کاهش چربی پوست بسیار موثر است. از کیوی می‌توانید علاوه بر استفادۀ خوراکی، ماسکی تهیه کنید که یک لایه بردار موثر برای پوست صورت است. یک عد کیوی را پوست بکنید و له کنید. سپس به آن چند قطره روغن آفتابگردان اضافه کنید. مخلوط به دست آمده را روی پوست صورت‌تان بگذارید. بعد از ۵ دقیقه این ماسک را با آب ولرم بشویید.

شکر پوست را پاکسازی می‌کند

شکر یکی از مواد تاثیرگذار در حذف سلول‌های مردۀ پوست است که در همۀ خانه‌ها به راحتی در دسترس است. شکر را با آب‌لیمو و عسل ترکیب کنید. مادۀ به دست آمده را روی پوست صورت خود بمالید و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس با آب خنک شستشو دهید و کرم مرطوب کننده بزنید.

روغن زیتون سلول‌های مردۀ پوست را از بین می‌برد

روغن زیتون برای لایه برداری پوست صورت

روغن زیتون برای لایه برداری پوست صورت

روغن زیتون پوست را روشن می‌کند و رطوبت آن را افزایش می‌دهد. ترکیب روغن زیتون با شکر قهوه‌ای سلول‌های مردۀ پوست را حذف می‌کند. یک قاشق چای‌خوری شکر قهوه‌ای را با یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون مخلوط کنید و برروی پوست صورت‌تان ماساژ دهید. پس از جذب شدن این ماده در پوست، آن را با آب ولرم شستشو دهید.

لیمو یک لایه بردار قوی برای پوست است

لیمو به صورت طبیعی خاصیت لایه برداریِ بسیار قوی دارد. یک قاشق چای‌خوری شکر را در یک چهارم فنجان آبِ لیمو بریزید و به هم بزنید. این مخلوط را روی صورت خود بمالید و ۵ دقیقه بگذارید باقی بماند. سپس با آب سرد پوست صورت‌ خود را بشویید و با یک حولۀ تمیز به آرامی خشک کنید.

روغن نارگیل با لایه‌برداری پوست‌ صورت شما را روشن می‌کند

استفاده از روغن نارگیل یکی از روش‌های بسیار مفید برای لایه برداری پوست است. دو قاشق چای‌خوری روغن نارگیل را با ۴ قاشق چای‌خوری شکر مخلوط کنید و برروی پوست خود به مدت ۲ دقیقه ماساژ دهید. سپس با آب ولرم صورت‌تان را شستشو دهید و خشک کنید.

جمع‌بندی

شما می‌توانید از هر یک از روش‌های یاد شده برای لایه برداری پوست صورت خود استفاده کنید. اما توجه داشته باشید ماده‌ای که از آن برای لایه‌برداری استفاده می‌کنید با نوع پوست‌تان سازگار باشد و ایجاد حساسیت نکند. همچنین ماسک‌ها و کرم‌های شیمیایی لایه بردار را هم می‌توانید با دستور پزشک، تهیه و استفاده کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *