24 October 2021
ورزش برای جوان سازی پوست

ورزش صورت برای جوان سازی پوست!

یک سری از حرکات منقبض کننده، زنجیره‌ای و محرک جهت زیر فشار گذاشتن و آزاد سازی عضلات صورت می‌باشد . که نمونه ای از بدنسازی صورت است این نرمش ها هم باعث افزایش حجم عضلات صورت می‌شود و هم باعث بالا کشیدن و لیفتینگ ملایم و آرام پوست صورت می‌شوند. این نرمش‌ها باعث می‌شود که گردش خون در زیر پوست افزایش یابد و مواد مغذی و اکسیژن بیشتر به اجزای مختلف صورت خواهد رسید. در این مقاله چند نمونه ورزش صورت را معرفی خواهیم کرد.

چگونگی عمل ورزش صورت روی پوست صورت

ورزش های صورت با اکسیژن رسانی و تغذیه بهتر سبب این می‌شوند که سلول های آسیب دیده تخریب بشوند و سلول های در معرض آسیب ترمیم شوند و باعث بهبود روند سلول سازی می‌شوند. با این ورزش ها پوست شفاف تر و با طراوت تر می شود. و همچنین ورزش صورت کمک می‌کند که مرطوب کننده ها خیلی بهتر جذب صورت شوند و چین و چروک خیلی دیرتر روی پوست ظاهر شود. مهم ترین ویژگی و مزیت آن‌ها این است که در هر لحظه که بخواهیم می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم و هزینه‌ای ندارد.

 

انجام ورزش گونه ها

افتادگی گونه و شلی چربی های زیر پوست گونه صورت همراه با کم شدن ویژگی الاستیکی پوست صورت سبب چروک و ایجاد شدن فرم سگینک روی صورت خواهد شد. با انجام دادن تمرین های مخصوص کمک کنید تا گونه هایتان دیرتر دچار پیری شوند.

ورزش صورت

ورزش صورت

  1. در حالی که لب هایتان بسته است آرام لبخند زده و بعد گونه هایتان را روی لثه و دندان منقبض کنید. سپس تا عدد ۱۰ شمره و به حالت نرمال برگردید. این حرکت ۱۰ بار انجام شود .
  2. تمرین بعدی به اینگونه است که جلوی آینه می‌نشینید و چهره‌تان را نگاه می‌کنید و در حالتی که دهان خود را بسته نگه داشته‌اید تا آن جایی که امکان دارد لبخند کشیده بزنید تا گوشه های لب های شما باز و دندان‌هایتان دیده شود. به قدری عضله های خود را منقبض کنید تا کشیده شدن عضلات احساس شود. بعد از ۵شماره به حالت نرمال خود برگردید و این تمرین را ۱۰ بار انجام دهید.
  3. لب هایتان را بسته نگه داشته و پشت لب های بالاییتان باد پر کنید در این حالت تا شماره ۱۰ شمرده و بعد این باد را به پشت لپ سمت چپ ببرید جوری که لپ سمت چپ باد کند. به مدت ۱۰ثانیه در همین حالت باقی مانده و به همین سان لپ سمت راست خود را نرمش دهید. سپس باد دهانتان را به پایین هدایت کنید و ۱۰ ثانیه هم در این حالت بمانید و بعد باد را خارج کرده و به حالت نرمال برگردید. این تمرین ۵ بار انجام شود.

بیشتر بخوانید: سریعترین روش‌های جوانسازی پوست صورت کدامند؟

انجام ورزش برای پیشانی

یکی از واضح ترین قسمت های صورت که راحت تر دچار چین و چروک و پیری می‌شود پیشانی است.

برای بهبود وضعیت این ناحیه ازصورتتان میتوانید ورزش صورت زیر را انجام دهید و تعداد چروک های سطحی آن را کم کنید.

ورزش برای جوان سازی پوست

ورزش برای جوان سازی پوست

  1. رو به پشت بر روی تختتان بمانید جوری که سرتان از لبه تخت آویزان شود. تا جایی که میتوانید ابروهای خود را بالا ببرید تا چشمانتان بازتر و بازتر شود. این تمرین را ده بار انجام دهید.
  2. صاف نشسته و صورتتان رابه جلو بکشید ابروهایتان را روی چشمانتان فشار دهید جوری که روی بینی‌تان چین بیفتد. تا ۱۰ شروع به شمردن کنید و بعد به حالت نرمال برگردید. ۵ بار این تمرین را تکرار کنید.
  3. اخم کنید و ابروهایتان را به سمت هم فشار دهید و تا جایی که می‌شود روی پیشانی خود چروک بیندازید. بعد آن ها را باز کنید تا جایی که صورتتان حالت حیرت زده پیدا کند. این تمرین را نیز ۵ بار تکرار کنید.

 

انجام ورزش چانه

چانه محل مناسبی جهت ذخیره شدن چربی‌های مازاد بدن ما هستند و بعداز یک مدتی به صورت غبغب در زیر چانه نمایان می‌شود. در روز دوبار نرمش های مخصوص چانه را انجام دهید تا این قسمت از صورتتان حالت زیبای خود را از دست ندهد.

نرمش صورت

نرمش صورت

  1. صاف نشسته سرتان را عقب ببرید به سقف نگاه کنید و لب های خود را بسته نگه دارید در این حالت حرکات هنگام جویدن را انجام بدهید. این حرکت باعث می‌شود که عضله های گردن و اطراف گلوی شما درگیرشوند. این حرکت باید ۲۰ بار انجام شود.
  2. به صورت طاق باز روی تخت دراز بکشید جوری که سرتان از روی تخت آویزان شود. سپس سر خود را بالا آورده و قفسه سینه خود را نگاه کنید. در همین حالتی که هستید تا شماره ۱۰ بشمارید و سر خود در همان حالت نگه دارید. سپس بسیار آرام سرتان را رها و آزاد کنید و به حالت اولیه خود برگردید . ۵بار این نرمش انجام شود.
  3. صاف نشسته و صورت خود را جلو برده و لب هایتان را بسته نگه دارید در همین حالت سعی شود دندان هایتان از هم فاصله بگیرد. بعد از شمارش تا عدد ۱۰ به حالت اول برگردید. این تمرین ۵ بار انجام شود.
  4. صاف نشسته سر خود را تا حد امکان به سمت عقب خم کرده و در همین حالت دهان خود را چندین بار باز و بسته کنید جوری که کشیده شدن ماهیچه های صورت و گردنتان را کامل احساس کنید.

 

لیمووو پیشنهاد میکند مقاله های زیر را نیز بخوانید:

 موثرترین روش‌های رفع سیاهی دور چشم

رفع خارش پوست در سریع‌ترین زمان ممکن

ورزش برای جوانسازی پوست!

روش‌های موثر برای چاقی صورت را بشناسید!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *