20 January 2021
قرص افزایش قد

همه چیز درباره قرص افزایش قد

با فعال‌سازی هورمون‌های رشد تراکم استخوان‌ها افزایش یافته و موجب بلند شدن قد می‌شود. ترشح هورمون‌های رشد قد برای سنین ۱۵ تا ۳۵ سال ۱۰۰ درصد موثر می‌باشد. بعد از ۳۵ سالگی نیز احتمال افزایش قد وجود دارد، ولی بسیار کم است. مصرف قرص افزایش قد برای افراد بالای ۳۵ سال باعث جلوگیری از پوکی استخوان و در دوران پیری نیز برای جلوگیری از خوابیده شدن و خم شدن قد و قامت مفید است. این داروها کاملا گیاهی است و بهترین مکمل برای سلامتی استخوان‌ها می‌باشد. ترکیبات کاملا گیاهی که شامل: کلسیم، منیزیم، روی و مواد معدنی است، باعث متراکم شدن و تحکیم استخوان‌ها می‌شود. مصرف این قرص‌‌ها، ممکن است در افراد مختلف نتیجه‌ی متفاوت باشد که به عواملی مانند پتانسیل رشد بدن، انجام حرکات کششی ورزشی و غیره بستگی خواهد داشت.

روش‌های افزایش قد

افزایش قد

افزایش قد

برخورداری از قد بلند نه تنها یک مزیت محسوب می شود، بلکه در حوزه روانشناسی افراد بلند قد از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار هستند و در حوزه‌ی علوم شناختی و یادگیری ثابت شده که افراد بلند قد اطلاعات بیشتری را می‌توانند از محیط اطارف خود دریافت کنند، چون محرک‌های بیشتری را تجربه می‌کنند.

تاثیر ورزش در افزایش قد:

ورزش منظم تاثیر مستقیمی بر روی ترشح هورمون رشد دارد. همچنین مقدار و دفعات ترشح هورمون رشد با فعالیت ورزشی مرتبط می‌باشد. بعد از فعالیت ورزشی هورمون رشد بیشتری در بدن آزاد می‌شود. ورزش‌های کششی راه حلی بسیار مفید در این راستا است.

تاثیر تغذیه در افزایش قد:

رژیم غذایی یک کودک یا نوجوان باید غنی از پروتیین، لبنیات و مواد معدنی باشد. در صورتی که مصرف این گونه مواد غذایی منظم باشد، باعث ایجاد و افزایش قد به طور طبیعی می‌شود. منابع پروتیینی شامل: گوشت گوسفند و گاو، مرغ و ماهی، تخم مرغ و شیر و همچنین منابع سرشار از کلسیم شامل: لبنیات مثل شیر، ماست، پنیر، خامه و کشک است.

تاثیر خواب در افزایش قد:

یکی از مهم‌ترین عوامل برای افزایش قد، خواب مناسب و کافی است. زیرا اوج ترشح هورمون رشد از ساعت ۲۲ تا ۲۳ شب است. در غیر این صورت از ترشح هورمون رشد محروم خواهند بود. بهترین ساعت خواب برای کودکان و نوجوانان از ساعت ۲۲ شب است.

تاثیر قرص در افزایش قد:

این قرص‌ها با رساندن مواد مغذی و سیستم عملکرد منحصر به فرد خود می‌تواند باعث رشد طولی استخوان‌ها و در نتیجه افزایش قد شود. اما برای نتیجه گیری بهتر، خوب است که در کنار مصرف این قرص‌ها رژیم غذایی خوبی هم داشته باشیم تا به جذب این مواد مغذی بیشتر کمک کند.

قرص افزایش قد (آرژنین)

قرص افزایش قد

قرص افزایش قد

آرژنین یک آمینو اسید لازم برای ایجاد پروتیین و آزادسازی نیتریک اسید است که منجر به گشادی عروق شده و این امر خون رسانی به اندام‌هایی را که در جریان فعالیت ورزشی درگیر هستند را تسهیل می‌کند در نتیجه کارایی ورزشکار را به ویژه در فعالیت‌های هوازی افزایش می‌دهد ونیز باعث افزایش قد می‌شود.

قرص آرژنین برای به انجام رساندن بسیاری از پروسه‌های مربوط به فیزیولوژی عضلات ضروری است. این پروسه‌ها شامل ترشح هورمون‌ها، افزایش تولید هورمون رشد، پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن و تقویت سیستم دفاعی بدن در مقابل امراض می‌باشد. این مکمل قادر است از طریق تقویت اکسیژن مایع و پشتیبانی از فشار خون، سطح هورمون رشد را در بدن افزایش دهد. برخی از رایج ترین فواید این مکمل عبارتند از: درمان مسائل مربوط به گردش خون همچون بیماری‌های قلبی و دردهای موضعی شدید بسیار کاربردی است. همچنین التهابات بدن را کاهش داده و سبب بهبود عملکرد نعوظ می‌باشد. نیز برای کنترل سطح قند خون برای برای افراد دیابتی و کاهش فشار خون مفید است. همچنین با مصرف این قرص به همراه ورزش‌های منظم باعث تولید هورمون رشد و افزایش قد می شود.

افزایش قد

افزایش قد

راه و روش‌های فراوانی برای افزایش قد وجود دارد که به صورت طبیعی و بدون عوارض می‌باشد. معمولا افرادی که هنوز صفحات رشد آنها باز باشد، افزایش قد را زیاد تجربه‌ می‌کنند. این افزایش قد معمولا در کودکان و نوجوانان به وفور دیده می شود. عوامل تاثیر گذار زیادی در افزایش قد وجود دارد از جمله: ورزش‌های مناسب، تغذیه‌ی سالم و خواب کافی و به موقع. همچنین مصرف قرص‌هایی مانند آرژنین که باعث تولید هورمون رشد در بدن شده و در نتیجه باعث افزایش قد نیز می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *